Ben Kim miyim?

aliOzel5İzmir’in kurtuluşundan bir gün sonra doğdum, 10 Eylül 1967. Doğduğum yer olan Tavşanlı’nın da kurtuluşunun yedi gün sonrası. Bu iki yer benim hayatımda çok önemlidir. Birinde doğdum diğerinde doydum, bu yüzdendir ki bazen nerelisin diye sorduklarında karıştırmam.

İlk-orta-lise Tavşanlı’da, sonra üniversite İzmir Dokuz Eylül. Önce ön lisans okudum Eğitim Fakültesinde. Mezun olduktan sonra askerlik ve geldiğimde de evlendim (sanki kovalayan vardı-ama iyi ki evlenmişim) Sonraki yıllarda Preston Ünv.de İşletme okuyarak öğrenim hayatımı tamamladım.

Evlilik için biraz erken davranmıştım ve sorumlu olduğum bir kişi daha vardı. Tabii sorumluluklar riskleri, riskler de hayatımı şekillendirdi.

Korkulu rüyalarla Eczacıbaşı İlaç Pazarlamaya girdim (2,5 ay eğitim ve yoğun sinavları geçerek). Arkasında 1996 yılında Bristol Myres Squibb (BMS).

Yine İzmir’deydim, takii İstanbul’a merkeze Eğitim Müdür Yrd. olana kadar.

İstanbul’a geldik ama yine işler değişti ve ben sahaya Bölgeler Satış Müdürü olarak yine döndüm. Sanofi firmasıyla ortak ürün çıkarmıştık. Farklı kültürler ile çalışma teçrübesini o yıllarda edindim. Hem zor hem de keyifliydi, bir çok farklı tecrübe edindim. Çünkü ben bölgemde tek çalışırken Sanofi’de benim bölgeme iki  Sanofi müdürü bakıyordu.

Yani iki müdüre bedel bir performans sergiliyordum.

Arkasından Merkezi Sinir Sistemi (MSS) ilaçlarına geçince hayata dair farkındalığım daha da arttı. Artık psikiyatrislerle beraber çalışıyordum. Eğitim Danışmanlığım da beyin ile ilgilenmem ve Nöromarketing alanındaki çalışmalarımın temeliydi o yıllar.

Takım liderliği yaptığım için eğitimlerini verdiğim tüm konuların pratik uygulamalarını gerçekleştirmiştim. Hepsini hakkını vererek yaptım ve çok keyif aldım.

Aslında iyi insan dediklerimizin iyi insan olmadıklarını anlamadığım yıllardı o yıllar. Dostların da gerçek dost olmadığını anlamak.

Ama hepsi beni ‘BEN’ yaptı.

Doğru ile yanlış arasında ‘ben’im olduğumu anladım. Ying&Yang durumu yani.

Hayatta ki tüm seçimlerimizin sonucudur çünkü…….

BMS’den dostların dost olmadıklarını anladığımda Yıldızlar Geçidi dizisindeki kapı belirdi bir an. Ve ben o kapıdan geçerek Masters Training İnternational’deki Eğitim Danışmanlığı hayatım başladı.

Tüm bunları yeniden yeniden değerlendirip içsel sürecime odaklandım ve ‘BEN’ oldum.

Halen Senior Danışman, Eğitmen ve Yaşam Koçu olarak çalışmaya devam ediyorum.

Şimdi ise artık ‘Ben’im ve yaptıklarımı, yapacaklarımı, önemli olayları, faydalanılması gerekenleri, paylaşılmasını istediklerimi sizlere aktarmak için buradayım.

Çünkü;

‘Hayatı yakala, hiçbir şey için geç değil’ sloganım…… Birlikte yakalamak için hayatı.