İletişim: İyi Konuşmak mıdır?

Hayatımızın büyük bir kısmı iletişim içinde geçmektedir. İletişim, sorunlarımızı çözmenin bir aracıdır; ancak iletişim kuramadığımız durumlarda, sorunlarımızla başa çıkamayız ve adeta bu sorunlar içinde boğuluruz. Genelde, iletişimi iyi konuşmak olarak algılamak yaygındır. Evet, iyi konuşmak iletişimin önemli bir parçasıdır; ancak iletişim sadece konuşmakla sınırlı değildir.

İletişimi etkili bir şekilde kullanabilmek için düşünerek cümleler kurmalı ve onları doğru vurguyla karşı tarafa aktarmalıyız. Bu iletişim sürecinde mevcut veya olası engelleri ortadan kaldırmak da önemlidir. Unutulmamalıdır ki, iletişimin sorumluluğu, iletişimi başlatan kişidedir. ‘Ben anlattım, o anlamadı’ düşüncesi sadece iletişimi başlatan kişinin eksikliğini ortaya koyar.

İş hayatında verimli olmanın temel unsurlarından biridir kaliteli iletişimi kullanmak. 

Yukarıda ifade ettiğim bilgiler, güçlü bir teknoloji şirketi olan Trimobil için de büyük önem taşımaktadır. Belirledikleri hedefler ve ilerledikleri vizyon doğrultusunda, çalışanlarının doğru iletişim kurmaları ve kendilerini geliştirmelerini önceliklendirmişlerdir.

Oluşturdukları bu vizyon doğrultusunda, tüm çalışanlar için yetkinlik eğitim projesi oluşturduk ve buna 2023’ün aralık ayında başladık. Birinci adım ‘İletişim ve İlişki Yönetimi’ oldu. Geçtiğimiz yılı bu eğitimle kapattık ve 2024’e de aynı enerjiyle başladık.

Tüm katılımcıların hevesli yaklaşımı, ‘daha iyi nasıl yapabilirim’ sorusunu sormama neden oluyor. Harika bir ekip ile 2024’e başlamış olmanın heyecanını yaşıyoruz. 

Bizi izlemeye devam edin.

                   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana Yazın