Mavi Yakayı Yönetmek, Verimli Olmak

Eğitmenliğe başladım, 2010 yılından bugüne kadar 100’den fazla farklı firma için eğitimler düzenledim. Bu eğitimler sırasında birçok unutulmaz deneyim yaşadım ve öğrenme fırsatları elde ettim. Bazen bilmediğim konularla karşılaşır ve bu konuları öğrenme şansı bulurum. Ayrıca, zaman zaman kendimi şaşkın bir şekilde bulurum, çünkü ülkemizdeki çok çeşitli iş sektörlerini keşfetmek beni heyecanlandırır. Bu nedenle yaptığım işi büyük bir tutkuyla yaparım.

CHEMİOLA adlı yeni bir firma ile tanıştım ve bu firma beni gerçekten şaşırttı. Girişimci olan Sn. Sinan Köklen tarafından kurulan bu firma, yüksek kaliteli Bakır Sülfat üretiyor ve bunu ihraç ediyor. Bu firma, Gönen Deri Sanayi Bölgesi’nde önemli bir konuma sahip olan kurumlardan.

Başka bir şaşırdığım konu ise, firmanın oldukça genç bir yönetici kadrosu ile çalışmasıydı ve çoğunluğu kadın yöneticilerden oluşuyordu. İK Müdürü Ece Vardar‘ın doğru ihtiyaç analizi ile benim için verimli ve keyifli bir eğitim süreci oldu.

Mavi yaka çalışanlarına liderlik eden genç yöneticilerle paylaştığımız ana konu başlıkları şunlardı:

  • Kendimizi doğru bir şekilde tanımanın ve potansiyellerimizi keşfetmenin önemi.
  • Liderlik davranışlarını sergilerken etkili bir iletişimci olmanın gerekliliği.
  • Üretimde her zaman zorluklar veya zor durumlarla karşılaşabileceğimiz gerçeği ve bunun sorunları çözme sürecine etkisini anlamanın önemi.
  • Üretimin, bir kişinin değil, bir ekip olarak çalışmanın bir sonucu olduğunun farkına varma.
  • Çatışmaları çözerken kullanılabilecek davranış modelleri.
  • Duruma göre hangi davranış tarzını benimsememiz gerektiği.

Bu eğitimlerdeki odak noktamız, katılımcıların kendilerini ve işlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak ve daha etkili bir şekilde liderlik yapmalarına destek sağlamaktı.

                                      

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana Yazın