Başarı İçin Konsantrasyon…..

Günümüzde herkesin problemi konsantrasyon. Yani yapmamız gerekene yeteri kadar odaklanamamak. Çevremdeki tüm anne ve babalar çocuklarının ödevlerini doğru düzgün yapmadığından şikayet ediyor. Çünkü dikkatlerini dağıtan internet, televizyon, oyuncaklar gibi çok baskın uyaranlar var. Onların yaptığı teklifler daha cazip geliyor ödev yapmaktan. Peki yetişkinlerin durumu bundan farklı mı? Hangimiz yapması gerekenleri planladığı gibi yapabiliyor? Özellikle internet, televizyon, cep bilgisayarları ve diğer türev teknolojiler, sürekli “Hokus-Pokus!” der gibi dikkatimizi oradan oraya savuruyor.

İşimizi yaparken ne kadar kez ve ne kadar sürelerle ve ne için bölündüğümüzü takibe almalıyız diye düşünüyorum. Çünkü öylesine hızlı ve yoğun yaşıyoruz ki! Olan bitenin farkına bile varamıyoruz. Hayatımız bir havuz olmuş ve dipte feci delikler var. Zaman suyumuz akıp gidiyor boş yere. 10ları başarabilecekken 4lerde, 5lerde kalıyoruz verimlilikte.

Şu andan sonra, yani büyük bir ivme ile yükselen teknoloji çağında, işinde gerçekten başarılı olacakların, ancak yüksek konsantrasyona sahip, yüksek iş disiplini ve ahlakı geliştirmiş insanların olabileceğine inanıyorum. Büyük ve küçük rüzgarlarda ve hatta fırtınalarda bile yönünü değiştirmeden, güçlü ve kararlı bir şekilde durabilen, dengeyi bulabilmiş insanların.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana Yazın